II TURA WARSZTATÓW W RAMACH AKADEMII LIDERÓW SPRZEDAŻY, ZAKOŃCZONA PEŁNYM SUKCESEM


Warsztaty w ramach Akademii Liderów Sprzedaży poza różnorodnością tematyczną mają kilka wspólnych cech, charakterystycznych dla pracy z każdą z grup. Podstawowymi i najbardziej oczywistymi są zaangażowanie uczestników, otwartość na nowe widzenie starych tematów 😊, czy też chęć wymieniania się doświadczeniami i obserwacjami, pomiędzy reprezentantami poszczególnych Pszczółek.

Dla mnie jako prowadzącego Akademię, cechą łączącą oba moduły, była do tej pory przede wszystkim automotywacja, by być jak najbardziej wiarygodnym i zaciekawiającym uczestników, a w konsekwencji skutecznym w animowaniu zmian i kształtowaniu nowych kompetencji.

Jednak doświadczenie ostatnich tygodni ujawniło jeszcze jedną wspólną cechę łączącą warsztat nr II z warsztatem nr I. To całkowite zaburzenie poczucia czasu.

Ostatnie trzy tygodnie upłynęły tak szybko, że nawet nie zdążyłem się zorientować, że za chwilę przed nami majowy weekend. A przecież zaczynaliśmy w pierwszym tygodniu kwietnia, zaraz po Świętach Wielkanocnych.

Warsztaty drugiego modułu Akademii Liderów minęły błyskawicznie i to było doświadczenie bardzo podobne do tego, które przeżywałem w styczniu i lutym, gdy uruchamialiśmy Akademię i zbieraliśmy pierwsze wspólne doświadczenia. Już dziś uśmiecham się na myśl o kolejnych spotkaniach, które przed nami w czerwcu. Wiem, że to też będzie mega czas i mega przeżycie.

Wróćmy jednak do II moduł Akademii, czyli ostatnich trzech tygodni, które minęły mi tak szybko jakby był to… jeden tydzień.

Z pewnością powodem tej sytuacji, była dynamika pracy z uczestnikami Akademii osadzona w merytoryce Zarządzania Ludźmi, które to jako kompetencja, nabrały zupełnie innego znaczenia, gdy zestawiliśmy je z transformacją przywództwa i wejściem na rynek pracy osób z pokolenia Z.

Mnogość zależności jakie omawialiśmy przybliżając uczestnikom świat VUCA, zmianę roli szefów zarówno w kontekście realizacji celów biznesowych jak też prowadzenia i mobilizowania zespołów współpracowników do efektywnego działania, wywoływała energię na wyjątkowo wysokim poziomie.

I właśnie ta energia dodawała nam skrzydeł, ale też otwierała na rozmowę i wymianę doświadczeń. Efekty wspólnej pracy okazały się spektakularne.

Dziś pokolenie Z, już nie przeraża ani nie oburza, a rola szefów jawi się inaczej; nie są oni już Autokratycznymi Zarządcami, ale inspirującymi i wiarygodnymi Liderami, których chce się słuchać i naśladować. Dziś też inaczej (może bardziej serio) patrzymy na procesy, od których wszystko się zaczyna – rekrutacja i selekcja, a także wdrożenia pracownika do organizacji zostały dogłębnie przeanalizowane i wyjaśnione.  Wszyscy zrozumieliśmy jak ważny to obszar i chyba już nikt nie będzie stosował rekrutacji „na lusterko”. Na koniec jeszcze jeden niezwykle ciekawy temat: motywacja a w zasadzie wzmacnianie automotywacji, która prowadzi do znaczącego wzrostu efektywności. Przydzielanie zadań w oparciu o talenty, predyspozycje – tak, to da się zrobić.

Trzy tygodnie szkoleń, 5 lokalizacji, 39 Pszczółek reprezentowanych przez 60 uczestników. Działamy z rozmachem, bo wiemy, że warto.

Dziękuję wszystkim uczestnikom Akademii za determinację, zaangażowanie i zaufanie. Już dziś zapraszam na warsztat nr. III – Zarządzanie marketem. Widzimy się w czerwcu.